SPORT

Sport w Miliczu

Milicz pochwalić się może stale rozwijającą się infrastrukturą sportową, działaniami na rzecz popularyzacji sportu wśród najmłodszych, organizacją masowych imprez sportowo-rekreacyjnych. Znajduje się tu również Aleja Gwiazd Siatkówki, na której swoje dłonie odcisnęli m.in. Andrea Anastasi czy brazylijski siatkarz Giba. W mieście działają szkółki piłkarskie, drużyny oraz kluby sportowe w różnych dyscyplinach.
Stąd pochodzi wielu znanych i cenionych sportowców, zasłużonych dla kraju, z licznymi osiągnięciami w karierze.

Pochodzący spod Milicza Ryszard Szurkowski, to polski kolarz szosowy, dwukrotny wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata, najbardziej znany ze zdominowania przez kilka lat z rzędu Wyścigu Pokoju, trzykrotny mistrz świata amatorów oraz dwunastokrotny mistrz Polski. Stał się legendą polskiego kolarstwa.

Sukces w świecie sportu odniósł również Radosław Horbik – zapaśnik z Milicza. Specjalista stylu wolnego. Mistrz Polski w kategorii 84 kg w latach 2005-2007 oraz wicemistrz Polski w roku 2004.
Trzykrotny uczestnik mistrzostw świata w kategorii do 84 kg: w 2005 r. – zajął 5. miejsce, 2006 r. – 7 miejsce, 2007 r. – 19 miejsce. Sześciokrotny uczestnik mistrzostw Europy. Walczył na Olimpiadzie w Pekinie w 2008 r.

Reprezentant Polski w piłce siatkowej mężczyzn – Damian Wojtaszek – pochodzący z Milicza polski czołowy siatkarz grający na pozycji libero. 31 marca 2011 r. został powołany do szerokiej kadry narodowej przez trenera Anastasiego. 30.09.2018 r. zdobył wraz ze swoją drużyną Mistrzostwo Świata. Wicemistrz Polski oraz dwukrotny zwycięzca Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Od 2017 roku zawodnik klubu ONICO Warszawa.

Aktywności sportowe

Poniżej najpopularniejsze w naszym regionie aktywności sportowe, które mogą zaplanować Państwo podczas pobytu w Hotelu Libero.

HALA SPORTOWA

W bezpośrednim sąsiedztwie hotelu znajduje się hala sportowa mieszcząca się przy Szkole Podstawowej nr 1, pozwalająca podzielić salę na 3 osobne boiska. Hala posiada bogate zaplecze szatniarskie oraz techniczne umożliwiające przechowywanie oraz wypożyczenie sprzętu sportowego. Na jej terenie znajduje się również siłownia, a także boiska do gry.

STADION MIEJSKI

Znajduje się w odległości 1500 m od hotelu Libero, na ulicy Powstańców Wielkopolskich 5.
Godziny otwarcia: 8:00 – 20:00
– boisko ze sztuczną nawierzchnią pełnowymiarowego boiska piłkarskiego + oświetlenie
– boisko z naturalną trawiastą nawierzchnią pełnowymiarowego boiska piłkarskiego + oświetlenie
– boisko lekkoatletyczne + oświetlenie
– pełne zaplecze sanitarne (szatnie, natryski, WC)
– sala konferencyjna na 25 miejsc
– trybuny na 640 miejsc siedzących
– parking.

JAZDA KONNA

Dolina Baryczy to teren idealny do jazdy konnej. Olbrzymie obszary leśne, łąki i pola sprzyjają bezpiecznej i przyjemnej jeździe w otoczeniu pięknej przyrody, stawów i nadbaryckich łąk. Oprócz tras rowerowych powstały tu liczące ponad 160 km szlaki konne, a także mniejsze pętle, które można pokonać w ciągu jednego dnia. Na szlakach znajdują się liczne atrakcje, osobliwości przyrody, miejsca postoju, stadniny koni. Dzięki sprzyjającym warunkom oraz coraz większej popularności jazdy konnej, wiele agroturystyk i stadnin koni zaczęło oferować i szkółek oferujących naukę jazdy konnej. Od podstaw, a także treningi rekreacyjne, doskonalenie dosiadu, poprawa komunikacji z koniem, a nawet przygotowania do startów w zawodach.

WĘDKARSTWO

Na terenie Milicza wędkarstwo można uprawiać na rzece Barycz, na Stawach Milickich oraz licznych łowiskach komercyjnych. Na niektórych zbiornikach wodnych obowiązuje karta wędkarska. Najbardziej znaną rybą ze Stawów Milickich jest karp. W naszej hodowli znajdują się też inne gatunki ryb słodkowodnych, takie jak sum, jesiotr, amur, tołpyga, szczupak, okoń czy karaś.

SIŁOWNIA

1) W mieszczącej się obok hotelu hali sportowej znajduje się bogato wyposażona siłownia. Siłownia dostępna po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do godz. 20:30.

2) W odległości 1500 m znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu oferujący w pełni wyposażoną siłownię znajdującą się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 5 w Miliczu. Obiekt posiada profesjonalny sprzęt i akcesoria do wypracowania wymarzonej sylwetki. Dostępne są m.in. hantle, drążki, atlas czy ławki treningowe.

3) Znajdująca się 1500 m od hotelu siłownia należąca do kompleksu “Milicka fala” to doskonałe miejsce nie tylko dla szukających dobrego treningu ale również doskonałe miejsce do wypoczynku. Siłownia oferuje nam dwie sale. W jednej są wszelkiego rodzaju urządzenia do ćwiczeń. Druga sala jest do zajęć fitness. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów. Siłownia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 06:00 – 22:00, w soboty: 07:00 – 22:00, niedziele: 10:00 – 22:00 Adres: ul. Kombatantów 3, 56-300 Milicz.

CENTRUM EDUKACYJNO-TURYSTYCZNO-SPORTOWE

Mieści się w Krośnicach, w skład kompleksu wchodzą: boiska sportowe do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, kort tenisowy, bieżnia, nowocześnie wyposażona hala sportowa, siłownia oraz fitness. Na terenie centrum znajdują się także stawy rekreacyjne możliwością kąpieli, pływania łódkami i rowerami wodnymi oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego, sportowego i rowerów. Oferta CETS skierowana jest do turystów, sportowców, studentów, młodzieży szkolnej oraz rodzin i osób zainteresowanych turystyką weekendową. Istotnym elementem uzupełniającym ofertę kompleksu jest kryty basen otwarty w sierpniu 2015 r. bezpośrednio połączony z halą sportową.
Składa się z dwóch pływalni: rekreacyjnej (15-metrowej), wyposażonej w zjeżdżalnię rurową, bicze i leżanki wodne oraz wydzielony brodzik dla najmłodszych, a także pełnowymiarowej (25-metrowej), wyposażonej w ruchome dno. Do dyspozycji gości jest również saunarium, sala fitness i siłownia. CETS jest organizatorem i współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalno-rekreacyjnych.

KAJAKARSTWO

Jest to idealna forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zapewnia relaks a malownicze krajobrazy Doliny Baryczy sprawią, że to będzie niezapomniana przygoda. Spływy kajakowe odbywają się po rzece Barycz. Na całej swej długości jest rzeką powolną ,z licznymi jazami i tamami wymuszającymi przenoski. Na drodze napotykamy na budowle hydrotechniczne z minionych wieków. Do najciekawszych należą m.in Jaz Bolko zwany Białą Tamą – jeden z dwóch w Polsce jazów wałowych czy tama Niezgodzka, częściej nazywana tamą Göringa.

BASEN

Nowoczesna kryta pływalnia ,,Milicka Fala,, składa się z 6 torów pływackich o długości 25 metrów.
Dodatkowo na terenie pływalni znajduje się basen dla małych dzieci, zjeżdżalnia oraz sauna fińska i
sauna turecka. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Na parterze budynku Pływalni
znajdują się dwie sale o powierzchni 112 mkw , które świetnie nadadzą się jako sale fitness lub sale
do treningu. Milicka pływalnia znajduje się na ulicy Kombatantów 3.
W naszym obiekcie mieszczą się dwa baseny rekreacyjny o długości 10 m i sportowy z sześcioma torami o długości 25 m. W skład basenu wchodzi 50 m zjeżdżalnia. Dodatkowo mamy również parową łaźnie turecką oraz saunę fińską.

TRASY ROWEROWE

Miasto Milicz znajduje się na terenie malowniczej Doliny Baryczy. To idealne miejsce dla miłośników wycieczek rowerowych. Dolina Baryczy łącznie składa się z 527 km oznakowanych tras rowerowych, podzielona jest na kilkanaście szlaków . Każdy z szlaków ma swoją własną nazwę uzależniony od stopnia trudności, każdy znajdzie coś przystosowanego do swoich umiejętności i kondycji. Niewątpliwym plusem jest różnorodność krajobrazu poszczególnych szlaków, malownicze trasy przebiegają zarówno przez pola i lasy, jak również wzdłuż lokalnych dróg o małym natężeniu ruchu samochodowego.

MYŚLISTWO/ŁOWIECTWO

Na terenie Milicza znajdują się lasy z rozmaitą zwierzyną, co stanowi nie lada gratkę dla fanatyków myślistwa. Sarna, to najliczniejszy z krajowych gatunków zwierzyny płowej. Populacja na terenie Nadleśnictwa Milicz liczy ponad 3000 szt., w tym 1000 szt. to rogacze. Populacja jelenia utrzymuje się na poziomie ok. 600 szt. Mniej licznym gatunkiem zwierzyny płowej jest daniel, którego populacja na terenie Nadleśnictwa Milicz liczy 149 osobników. Najbardziej popularnym gatunkiem zwierzyny grubej, występującej prawie we wszystkich łowiskach jest dzik. Jego liczebność na terenie nadleśnictwa Milicz wynosi 925 szt. Realizacji celów gospodarczych i podnoszących bezpieczeństwo służą budowane w łowiskach urządzenia łowieckie – paśniki, ambony, lizawki. Dla poprawy warunków bytowania zagospodarowuje się śródleśne łąki i uprawia poletka łowieckie. Na terenie Doliny Baryczy znajduje się szereg rozmaitych kół łowieckich.

Kontakt

Adres

ul. Kościuszki 2, 56-300 Milicz

Adres

ul. Kościuszki 2, 56-300 Milicz

Adres

ul. Kościuszki 2, 56-300 Milicz

Telefon

 71 383 13 90

lub

508 030 368

Translate »